U18-EM i friidrett 2018
U18-EM i friidrett 2018 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Győr | ||
Vertsland | Ungarn | ||
Arena(er) | Győr | ||
Dato | 5. til 8. juli 2018 | ||
Utgavenummer | 2 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
U18-EM i friidrett 2018 (Ungdoms-EM i friidrett 2018) ble arrangert i Győr i Ungarn fra 5. til 8. juli 2018, og var det andre U18-EM i friidrett som ble arrangert.[1] Dette mesterskapet er for utøvere fra 15 til 17 år.
Medaljevinnere
Menn
Løpsøvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer | Raphael Bouju Nederland Nederland | 10,64 | Dominik Illovszky Ungarn Ungarn | 10,70 | Pål Haugen Lillefosse Norge Norge | 10,72 NYB |
200 meter detaljer | Alexander Czysch Tyskland | 21,15 =CR | Daniel Regenfuß Tyskland | 21,19 | Jiří Pechar Tsjekkia Tsjekkia | 21,31 |
400 meter detaljer | Lorenzo Benati Italia Italia | 46,85 CR NYB | Ethan Brown Storbritannia Storbritannia | 46,87 PB | Ludovic Ouceni Frankrike Frankrike | 47,01 PB |
800 meter detaljer | Max Burgin Storbritannia Storbritannia | 1:47,36 CR | Eric Guzmán Spania Spania | 1:49,19 PB | João Miguel Peixoto Portugal Portugal | 1:49.42 NYB |
1500 meter detaljer | Kane Elliott Storbritannia Storbritannia | 3:55,26 CR | Bence Apáti Ungarn Ungarn | 3:55,53 | Andrej Paulíny Slovakia Slovakia | 3:55,58 NYB |
3000 meter detaljer | Thomas Keen Storbritannia Storbritannia | 8:27,38 | Ömer Amaçtan Tyrkia Tyrkia | 8:28,04 PB | Ryan Oosting Nederland Nederland | 8:28,22 PB |
110 meter hekk detaljer | Sam Bennett Storbritannia Storbritannia | 13,19 CR | Kenny Fletcher Frankrike Frankrike | 13,49 | Nick Rüegg Sveits Sveits | 13,74 |
400 meter hekk detaljer | Martin Fraysse Frankrike Frankrike Dániel Huller Ungarn Ungarn | 50,63 CR | Ikke tildelt | Karl Johnson Storbritannia Storbritannia | 50,90 NYB | |
2000 meter hinder detaljer | Baptiste Guyon Frankrike Frankrike | 5:43,92 CR | Pol Oriach Spania Spania | 5:46,81 PB | Etson Barros Portugal Portugal | 5:49,79 NYB |
Medleystafett detaljer | Italia Italia Federico Manini Federico Guglielmi Francesco Domenico Rossi Lorenzo Benati Luca Pierani* | 1:53,01 EYL | Tyrkia Tyrkia Konuralp Tiritoğlu Kaan Gacar Kubilay Ençu Ilyas Çanakçı Tibet Sancak* | 1:53,84 | Polen Polen Rafał Łupiński Adam Łukomski Jakub Pająk Mikołaj Kotyra Szymon Szachniewicz* Patryk Grzegorzewicz* | 1:53,97 |
10 km kappgang detaljer | Davide Finocchietti Italia Italia | 45:01,33 | Aldo Andrei Italia Italia | 45:03,50 | Özgür Topsakal Tyrkia Tyrkia | 45:09,22 PB |
Tekniske øvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Høydehopp detaljer | Dominic Ogbechie Storbritannia Storbritannia | 2,16 =PB | Oleh Dorosjtsjuk Ukraina Ukraina | 2,13 | Nikola Mujanović Serbia Serbia | 2,10 |
Stavsprang detaljer | Pål Haugen Lillefosse Norge Norge | 5,46 CR | Baptiste Thiery Frankrike Frankrike | 5,30 PB | Eerik Haamer Estland Estland | 5,10 NYB |
Lengdehopp detaljer | Nick Schmahl Tyskland | 7,60 | Davide Favro Italia Italia | 7,29 | Bryan Mucret Frankrike Frankrike | 7,22 |
Tresteg detaljer | Batuhan Çakır Tyrkia Tyrkia | 15,62 | Carl af Forselles Sverige Sverige | 15,36 PB | Rustam Mammadov Aserbajdsjan Aserbajdsjan | 15,16 PB |
Kulestøt detaljer | Aliaksei Aleksandrovich Belarus Belarus | 20,97 NYB | Carmelo Musci Italia Italia | 20,37 PB | Piotr Goździewicz Polen Polen | 18,88 |
Diskos detaljer | Yasiel Brayan Sotero Spania Spania | 64,31 CR | Fabian Weinberg Norge Norge | 58,84 | Gracjan Kozak Polen Polen | 57,76 |
Slegge detaljer | Myhaylo Kokhan Ukraina Ukraina | 87,82 WYB | Valentin Andreev Bulgaria | 81,41 NYB | Tomasz Ratajczyk Polen Polen | 76,01 PB |
Spydkast detaljer | Marek Mucha Polen Polen | 80,01 CR | Gerasimos Kalogerakis Hellas Hellas | 77,45 PB | Topias Laine Finland Finland | 75,83 PB |
Mangekamp
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tikamp detaljer | Aleksandr Komarov ANA | 7703 | Oļegs Kozjakovs Latvia Latvia | 7663 | Sven Jansons Nederland Nederland | 7604 |
Kvinner
Løpsøvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir Island Island | 11,741 | Pamera Losange Frankrike Frankrike Boglárka Takács Ungarn Ungarn | 11,747 | Ikke tildelt | |
200 meter detaljer | Rhasidat Adeleke Irland Irland | 23,52 EYL | Gemima Joseph Frankrike Frankrike | 23,60 PB | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir Island Island | 23,73 |
400 meter detaljer | Barbora Malíková Tsjekkia Tsjekkia | 52,66 CR | Marie Scheppan Tyskland | 52,82 PB | Olesya Soldatova ANA | 53,09 PB |
800 meter detaljer | Keely Hodgkinson Storbritannia Storbritannia | 2:04,84 PB | Sophie O'Sullivan Irland Irland | 2:06,05 | Gaël de Coninck Sverige Sverige | 2:06,14 |
1500 meter detaljer | Sarah Healy Irland Irland | 4:18,71 PB | Emily Williams Storbritannia Storbritannia | 4:22,11 | Klaudia Kazimierska Polen Polen | 4:22,90 |
3000 meter detaljer | Sarah Healy Irland Irland | 9:18,05 PB | İnci Kalkan Tyrkia Tyrkia | 9:24,01 PB | Alessia Zarbo Frankrike Frankrike | 9:25,25 PB |
100 meter hekk detaljer | Martine Hjørnevik Norge Norge | 13,26 EYL | Zoë Sedney Nederland Nederland | 13,34 | Johanna Plank Østerrike Østerrike | 13,40 NYB |
400 meter hekk detaljer | Gisèle Wender Tyskland | 58,88 PB | Emma Silvestri Italia Italia | 59,04 PB | Lena Pressler Østerrike Østerrike | 59,11 NYB |
2000 meter hinder detaljer | Léna Lebrun Frankrike Frankrike | 6:35,41 =WYB | Claire Palou Frankrike Frankrike | 6:39,20 | Paula Schneiders Tyskland | 6:40,00 PB |
Medleystafett detaljer | Italia Italia Rebecca Menchini Noemi Cavalleri Alessia Cappabianca Chiara Gherardi Eleonora Foudraz* | 2:07,46 PB NYB | Tsjekkia Tsjekkia Tereza Marková Barbora Šplechtnová Veronika Milotová Barbora Malíková Barbora Hůlková* Denisa Folková* | 2:09,41 | Romania Romania Bianca Toader Vanessa Balaci Maria Scrob Adina Cîrciogel | 2:09,99 |
5 km kappgang detaljer | Hanna Zubkova Belarus Belarus | 22:45,47 CR | Ólga Fiáska Hellas Hellas | 23:39,12 | Simona Bertini Italia Italia | 24:18,80 PB |
Tekniske øvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Høydehopp detaljer | Yaroslava Mahuchikh Ukraina Ukraina | 1,94 PB | Jessica Kähärä Finland Finland | 1,83 PB | Maria Kochanova ANA | 1,83 |
Stavsprang detaljer | Leni Wildgrube Tyskland | 4,26 PB | Emma Brentel Frankrike Frankrike | 4,16 NYB | Krystsina Kantsavienka Belarus Belarus | 4,00 |
Lengdehopp detaljer | Tilde Johansson Sverige Sverige | 6,33 | Emma Piffaretti Sveits Sveits | 6,25 | Spiridoula Karidi Hellas Hellas | 6,23 NYB |
Tresteg detaljer | María Vicente Spania Spania | 13,95 PB | Aleksandra Nacheva Bulgaria | 13,88 | Jessica Kähärä Finland Finland | 13,29 NYB |
Kulestøt detaljer | Lizaveta Dorts Belarus Belarus | 17,34 | Nina Capațina Moldova Moldova | 17,27 | Alida van Daalen Nederland Nederland | 17,08 |
Diskos detaljer | Violetta Ignatyeva ANA | 54,56 PB | Alida van Daalen Nederland Nederland | 52,93 PB | Özlem Becerek Tyrkia Tyrkia | 51,93 |
Slegge detaljer | Valeriya Ivanenko Ukraina Ukraina | 73,25 | Sara Killinen Finland Finland | 69,52 PB | Stavroula Kosmidou Hellas Hellas | 65,98 |
Spydkast detaljer | Aliaksandra Konshyna Belarus Belarus | 56,71 PB | Münevver Hancı Tyrkia Tyrkia | 56,28 | Gedly Tugi Estland Estland | 55,28 NYB |
Mangekamp
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Sjukamp detaljer | María Vicente Spania Spania | 6221 WYB, PB | Kristīne Blaževiča Latvia Latvia | 5629 PB | Chiara-Belinda Schuler Østerrike Østerrike | 5615 PB |
Deltakerland
1135 deltakere (538 menn og 597 kvinner) fra 50 land forventes å delta.[2]
- Albania Albania (1)
- Andorra Andorra (2)
- Armenia Armenia (2)
- Østerrike Østerrike ()
- ANA (16)
- Aserbajdsjan Aserbajdsjan (4)
- Belarus Belarus ()
- Belgia Belgia ()
- Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina (5)
- Bulgaria ()
- Kroatia Kroatia ()
- Kypros Kypros (8)
- Tsjekkia Tsjekkia ()
- Danmark Danmark ()
- Estland Estland ()
- Finland Finland ()
- Frankrike Frankrike ()
- Georgia Georgia (5)
- Tyskland ()
- Gibraltar (3)
- Storbritannia Storbritannia ()
- Hellas Hellas (22)
- Ungarn Ungarn () (vert)
- Island Island (5)
- Irland Irland ()
- Israel Israel ()
- Italia Italia ()
- Kosovo Kosovo (1)
- Latvia Latvia ()
- Litauen Litauen ()
- Luxembourg Luxembourg (9)
- Nord-Makedonia (3)
- Malta Malta (3)
- Moldova Moldova (3)
- Monaco Monaco ()
- Montenegro Montenegro (1)
- Nederland Nederland ()
- Norge Norge ()
- Polen Polen ()
- Portugal Portugal ()
- Romania Romania ()
- San Marino San Marino (2)
- Serbia Serbia ()
- Slovakia Slovakia ()
- Slovenia ()
- Spania Spania ()
- Sverige Sverige ()
- Sveits Sveits ()
- Tyrkia Tyrkia ()
- Ukraina Ukraina ()
Rekorder
Mesterskapsreorder
Navn | Land | Øvelse | Resultat | Runder | Dato |
---|---|---|---|---|---|
Hanna Zubkova | Belarus Belarus | 5000 meter kappgang | 22:45,47 | Finale | 5. juli |
Sara Killinen | Finland Finland | Sleggekast | 67,25 m | Kvalifisering | 5. juli |
Valeriya Ivanenko | Ukraina Ukraina | Sleggekast | 74,36 m | Kvalifisering | 5. juli |
Patience Jumbo-Gula | Irland Irland | 100 meter | 11,59 (+0.7 m/s) | Semifinale | 5. juli |
Referanser
Eksterne lenker
- European Athletics Under 18 Championships - Győr 2018
Autoritetsdata