VM i padling 1979
VM i padling 1979 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Duisburg | ||
Vertsland | Vest-Tyskland | ||
Arena(er) | Duisburg | ||
Dato | 1979 |
VM i padling 1979 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Duisburg i Vest-Tyskland i 1979.
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 500 m | Sergey Postrechin (URS) | Ulrich Eicke (GER) | Liubomir Ljubenov (BUL) | |||
C-1 1000 m | Tamás Wichmann (HUN) | Liubomir Ljubenov (BUL) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-1 10000 m | Tamás Wichmann (HUN) | Sergey Liminovich (URS) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-2 500 m | Romania Ivan Patzaichin Petre Capusta | Sovjetunionen Sergey Petrenko Aleksandr Vinogradov | Polen Polen Marek Łbik Piotr Pawlowski | |||
C-2 1000 m | Sovjetunionen Vasiliy Jurtzhenko Yuriy Lobanov | Ungarn Tamás Buday Oszkár Frey | Romania Toma Simionov Gheorghe Simionov | |||
C-2 10000 m | Sovjetunionen Vasiliy Jurtzhenko Yuriy Lobanov | Romania Cherasim Munteanu Gheorge Titu | Ungarn Tamás Buday László Vaskúti |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Vladimir Parfenovich (URS) | John Sumeghi (AUS) | Peter Hempel (GDR) | |||
K-1 1000 m | Rüdiger Helm (GDR) | Ion Bîrlădeanu (ROU) | Felix Masár (TCH) | |||
K-1 10000 m | Milan Janić (YUG) | Einar Rasmussen (NOR) | Nikolay Stepanenko (URS) | |||
K-2 500 m | Sovjetunionen Vladimir Parfenovich Sergey Zhuchray | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Bernd Olbricht Rüdiger Helm | Frankrike Frankrike Alain Lebas Francis Hervieu | |||
K-2 1000 m | Norge Norge Einar Rasmussen Olaf Søyland | Ungarn Zoltán Bakó István Szabó | Sovjetunionen Sergey Zhuchray Vladimir Trainikov | |||
K-2 10000 m | Romania Nicuşor Eşanu Ion Bîrlădeanu | Sovjetunionen Nikolay Astapkovich Vladimir Romanovskiy | Spania Herminio Menéndez Luis Gregario Ramos | |||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Bernd Duvigneau Harald Marg Jürgen Dittrich Roland Graupner | Sovjetunionen Sergey Zhinkarenko Ionas Sautra Sergey Zhuchray Vladimir Trainikov | Polen Polen Ryszard Oborski Daniel Wełna Grzegorz Kołtan Grzegorz Śledziewski | |||
K-4 1000 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Bernd Duvigneau Rüdiger Helm Harald Marg Bernd Olbricht | Polen Polen Ryszard Oborski Daniel Wełna Grzegorz Kołtan Grzegorz Śledziewski | Sovjetunionen Aleksandr Shaparenko Sergey Nagomy Aleksandr Avdeyev Ionas Sautra | |||
K-4 10000 m | Sovjetunionen Aleksandr Shaparenko Sergey Nikolskiy Volodymyr Morozov Aleksandr Avdeyev | Polen Polen Andrzej Klimaszewski Krzysztof Lepianka Zbigniew Torzecki Zdzisław Szubski | Ungarn Tamás Benkő Péter Konecsny László Szabó Zoltán Romhany |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Roswitha Eberl (GDR) | Galina Alekseyeva (URS) | Klára Rajnai (HUN) | |||
K-2 500 m | Sovjetunionen Natalya Kalashinkova Nina Doroh | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Marion Rösiger Martina Bischof | Romania Agafia Orlov Natasia Nichitov | |||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Marion Rösiger Martina Bischof Birgit Fischer Roswitha Eberl | Sovjetunionen Galina Alekseyeva Nadezhda Trachimenok Tatyana Korzhunova Larissa Nadviga | Romania Agafia Orlov Natasia Nichitov Maria Nicolae Adriana Tarasov |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.