VM i padling 2022
VM i padling 2022 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Arrangør | International Canoe Federation | ||
Vertsby | Dartmouth | ||
Vertsland | Canada | ||
Arena(er) | Dartmouth | ||
Dato | 3. – 7. august 2022 | ||
Utgavenummer | 47 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (en) |
VM i padling 2022 ble arrangert i Dartmouth i Canada fra 3. til 7. august 2022.[1]
Medaljevinnere
Menn
Ikke-olympiske klasser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–1 200 m | Oleksii Koliadych Polen | 39.25 | Nico Pickert Tyskland | 39.35 | Viktor Stepanov Kasakhstan | 39.44 |
C–1 500 m | Isaquias Queiroz Brasil | 1:54.49 | Cătălin Chirilă Romania | 1:56.51 | Martin Fuksa Tsjekkia | 1:56.79 |
C–1 1000 m | Cătălin Chirilă Romania | 4:14.28 | Isaquias Queiroz Brasil | 4:15.80 | Martin Fuksa Tsjekkia | 4:16.21 |
C–1 5000 m | Serghei Tarnovschi Moldova | 23:37.85 | Serguey Torres Cuba | 23:37.94 | Sebastian Brendel Tyskland | 23:55.18 |
C–2 500 m | Spania Spania Cayetano García Pablo Martínez | 1:46.32 | Polen Polen Wiktor Głazunow Tomasz Barniak | 1:46.81 | Kina Kina Liu Hao Ji Bowen | 1:46.90 |
C–2 1000 m | Tyskland Sebastian Brendel Tim Hecker | 3:54.91 | Kina Kina Liu Hao Ji Bowen | 3:55.34 | Canada Canada Craig Spence Bret Himmelman | 4:06.14 |
C–4 500 m | Spania Spania Joan Moreno Pablo Graña Manuel Fontán Adrián Sieiro | 1:39.42 | Polen Polen Aleksander Kitewski Arsen Śliwiński Wiktor Głazunow Norman Zezula | 1:39.91 | Ukraina Ukraina Vitaliy Vergeles Andrii Rybachok Yurii Vandiuk Taras Mishchuk | 1:40.52 |
Kajakk
Kvinner
Ikke-olympiske klasser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–1 200 m | Nevin Harrison USA | 49.87 | María Corbera Spania | 50.54 | Lin Wenjun Kina | 50.55 |
C–1 500 m | Liudmyla Luzan Ukraina | 2:22.34 | Sophia Jensen Canada | 2:23.21 | María Mailliard Chile | 2:24.43 |
C–1 1000 m | Liudmyla Luzan Ukraina | 4:47.90 | María Mailliard Chile | 4:50.02 | Annika Loske Tyskland | 4:51.46 |
C–1 5000 m | Katie Vincent Canada | 27:50.88 | Annika Loske Tyskland | 27:55.52 | María Corbera Spania | 28:02.52 |
C–2 200 m | Cuba Cuba Yarisleidis Cirilo Katherin Nuevo | 45.09 | Kina Kina Lin Wenjun Shuai Changwen | 45.24 | Ungarn Ungarn Giada Bragato Bianka Nagy | 47.59 |
C–2 500 m | Kina Kina Xu Shixiao Sun Mengya | 2:01.26 | Ukraina Ukraina Liudmyla Luzan Anastasiia Chetverikova | 2:03.32 | Ungarn Ungarn Giada Bragato Bianka Nagy | 2:04.70 |
C–4 500 m | Canada Canada Sophia Jensen Sloan MacKenzie Katie Vincent Julia Osende | 1:56.14 | Polen Polen Sylwia Szczerbińska Aleksandra Jacewicz Katarzyna Szperkiewicz Julia Walczak | 1:56.31 | Ungarn Ungarn Giada Bragato Virág Balla Kincső Takács Bianka Nagy | 1:57.39 |
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K–1 200 m | Lisa Carrington New Zealand | 41.94 | Anja Osterman Slovenia | 42.94 | Anna Lucz Ungarn | 43.09 |
K–1 500 m | Lisa Carrington New Zealand | 1:58.69 | Anamaria Govorčinović Kroatia | 1:59.97 | Jule Hake Tyskland | 2:00.30 |
K–1 1000 m | Alyssa Bull Australia | 4:27.65 | Eszter Rendessy Ungarn | 4:28.97 | Anamaria Govorčinović Kroatia | 4:33.62 |
K–1 5000 m | Emese Kőhalmi Ungarn | 23:56.44 | Jule Hake Tyskland | 24:00.17 | Jennifer Egan Irland Sára Mihalik Finland | 24:41.51 |
K–2 200 m | Ungarn Ungarn Blanka Kiss Anna Lucz | 38.76 | Spania Spania Sara Ouzande Teresa Portela | 38.96 | Canada Canada Andréanne Langlois Toshka Hrebacka | 38.99 |
K–2 500 m | Polen Polen Karolina Naja Anna Puławska | 1:49.87 | Tyskland Paulina Paszek Jule Hake | 1:50.28 | Belgia Belgia Hermien Peters Lize Broekx | 1:52.64 |
K–4 500 m | Polen Polen Karolina Naja Anna Puławska Adrianna Kąkol Dominika Putto | 1:30.70 | Australia Australia Ella Beere Alyssa Bull Alexandra Clarke Yale Steinepreis | 1:32.78 | Mexico Mexico Karina Alanís Isabel Romero Beatriz Briones Maricela Montemayor | 1:33.24 |
Blandet
Ikke-olympiske klasser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–2 500 m | Canada Canada Connor Fitzpatrick Katie Vincent | 1:56.87 | Tyskland Sebastian Brendel Sophie Koch | 1:58.84 | Polen Polen Aleksander Kitewski Sylwia Szczerbińska | 1:59.17 |
K–2 500 m | Australia Australia Alyssa Bull Jackson Collins | 1:39.49 | Portugal Portugal Teresa Portela Fernando Pimenta | 1:39.79 | Tyskland Tobias Schultz Caroline Arft | 1:39.81 |
Parapadling
Ikke-paralympiske klasser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Men's KL1 | Péter Pál Kiss Ungarn | 48.40 | Luis Cardoso da Silva Brasil | 49.14 | Remy Boulle Frankrike | 50.98 |
Men's KL2 | Mykola Syniuk Ukraina | 42.97 | David Phillipson Storbritannia | 43.95 | Scott Martlew New Zealand | 44.21 |
Men's KL3 | Juan Valle Spania | 41.68 | Robert Oliver Storbritannia | 41.70 | Dylan Littlehales Australia | 41.76 |
Men's VL1 | Benjamin Sainsbury Australia | 1:10.25 | Alessio Bedin Italia | 1:12.54 | Robinson Mendez Chile | 1:14.74 |
Men's VL2 | Igor Tofalini Brasil | 51.67 | Fernando Rufino de Paulo Brasil | 52.00 | Norberto Mourão Portugal | 53.26 |
Men's VL3 | Jack Eyers Storbritannia | 47.13 | Vladyslav Yepifanov Ukraina | 47.29 | Khaytmurot Sherkuziev Usbekistan | 47.92 |
Women's KL1 | Maryna Mazhula Ukraina | 51.86 | Katherinne Wollermann Chile | 52.32 | Brianna Hennessy Canada | 52.89 |
Women's KL2 | Charlotte Henshaw Storbritannia | 47.60 | Emma Wiggs Storbritannia | 48.29 | Katalin Varga Ungarn | 49.97 |
Women's KL3 | Laura Sugar Storbritannia | 46.48 | Nelia Barbosa Frankrike | 46.84 | Felicia Laberer Tyskland | 46.93 |
Women's VL1 | Lillemor Köper Tyskland | 1:29.79 | Pooja Ojha India | 1:34.18 | Esther Bode Tyskland | 1:35.16 |
Women's VL2 | Emma Wiggs Storbritannia | 58.44 | Brianna Hennessy Canada | 1:01.42 | Jeanette Chippington Storbritannia | 1:03.03 |
Women's VL3 | Charlotte Henshaw Storbritannia | 59.58 | Hope Gordon Storbritannia | 1:00.84 | Mari Santilli Brasil | 1:03.97 |
Referanser
- ^ «2022 ICF CANOE SPRINT WORLD CHAMPIONSHIPS».
Eksterne lenker
- (en) Offisielt nettsted