VM i padling 1982
VM i padling 1982 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Beograd | ||
Vertsland | Jugoslavia | ||
Arena(er) | Beograd | ||
Dato | 1982 |
VM i padling 1982 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Beograd i Jugoslavia i 1982.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 500 m | Olaf Heukrodt (GDR) | János Sarsui Kis (HUN) | Sergey Postrechin (URS) | |||
C-1 1000 m | Jörg Schmidt (GDR) | Dezső Csépai (HUN) | Vassily Beresa (URS) | |||
C-1 10000 m | Tamás Wichmann (HUN) | Jiří Vrdlovec (TCH) | Gheorghe Titu (ROU) | |||
C-2 500 m | Jugoslavia Jugoslavia Matija Ljubek Mirko Nišović | Sovjetunionen Sovjetunionen Yuriy Laptikov Sergey Petrenko | Ungarn László Foltan István Vaskúti | |||
C-2 1000 m | Ungarn János Sarsui Kis Gyula Hajdu | Jugoslavia Jugoslavia Matija Ljubek Mirko Nišović | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Olaf Heukrodt Uwe Madeja | |||
C-2 10000 m | Romania Ivan Patzaichin Toma Simionov | Sovjetunionen Sovjetunionen Vassily Beresa Edem Muradosilov | Ungarn Tamás Buday László Vaskúti |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Vladimir Parfenovich (URS) | Peter Hempel (GDR) | Lars-Erik Möberg (SWE) | |||
K-1 1000 m | Rüdiger Helm (GDR) | Alan Thompson (NZL) | Einar Rasmussen (NOR) | |||
K-1 10000 m | Milan Janić (YUG) | Einar Rasmussen (NOR) | Nikolay Astapkovich (URS) | |||
K-2 500 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Vladimir Parfenovich Sergey Superata | New Zealand New Zealand Alan Thompson Paul MacDonald | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Matthias Seack Oliver Seack | |||
K-2 1000 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Vladimir Parfenovich Sergey Superata | Canada Canada Alwyn Morris Hugh Fisher | Spania Spania Luis Gregorio Ramos Herminio Rodriguez | |||
K-2 10000 m | Frankrike Frankrike Bernard Brégeon Patrick Lefoulon | Nederland Nederland Ron Stevens Gert Jan Lebbink | Ungarn István Szabó István Tóth | |||
K-4 500 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Sergey Krivozheyev Igor Gaydamaka Sergey Kolokolov Aleksander Vodovatov | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Frank-Peter Bischof Frank Fischer Rüdiger Helm Harald Marg | Sverige Sverige Jens Norqvist Lars-Erik Möberg Per-Inge Bengtsson Thomas Ohlsson | |||
K-4 1000 m | Sverige Sverige Per-Inge Bengtsson Lars-Erik Möberg Thomas Ohlsson Bengt Andersson | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Frank-Peter Bischof Peter Hempel Rüdiger Helm Harald Marg | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Matthais Seack Oliver Seack Frank Renner Bernd Hessel | |||
K-4 10000 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Alexander Yermilov Nikolay Baranov Sergey Zhuchray Vladimir Romanovskiy | Romania Petrica Dimofte Florian Marinescu Ionel Igorov Anghei Coman | Ungarn Kálmán Petrikovics Tamás Szekes László Rasztotzky Tibor Helyl |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Birgit Fischer (GDR) | Agneta Andersson (SWE) | Éva Rakusz (HUN) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Birgit Fischer Bettina Streussel | Ungarn Katalin Povázsán Erika Géczi | Sverige Sverige Karin Olsson Agneta Andersson | |||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Birgit Fischer Bettina Streussel Roswitha Eberl Kathrin Giese | Sovjetunionen Sovjetunionen Inna Zhipulina Nelli Yefremova Jekaterina Golubeva Saba Komkova | Ungarn Agnes Dragos Erika Géczi Katalin Povázsán Éva Rakusz |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.