VM i padling 1986
VM i padling 1986 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Montreal | ||
Vertsland | Canada | ||
Arena(er) | Montréal | ||
Dato | 1986 |
VM i padling 1986 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Montreal i Canada i 1986.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 500 m | Olaf Heukrodt (GDR) | Aurel Macarencu (ROU) | Nikolai Buhalov (BUL) | |||
C-1 1000 m | Aurel Macarencu (ROU) | Ivan Klementiev (URS) | Ivan Šabjan (YUG) | |||
C-1 10000 m | Aurel Macarencu (ROU) | Ivan Šabjan (YUG) | Didier Hoyer (FRA) | |||
C-2 500 m | Ungarn János Sarsui Kis István Vaskúti | Sovjetunionen Sovjetunionen Viktor Reneisky Aleksandr Kalnitzhenko | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Ulrich Papke Ingo Spelly | |||
C-2 1000 m | Ungarn János Sarsui Kis István Vaskúti | Polen Polen Marek Łbik Marek Dopierała | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Wolfram Faust Hartmut Faust | |||
C-2 10000 m | Polen Polen Marek Łbik Marek Dopierała | Romania Dumitru Betiu Vasile Lehaci | Danmark Danmark Arne Nielsson Christian Frederiksen |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Jeremy West (GBR) | Zsolt Gyulay (HUN) | Igor Nagayev (URS) | |||
K-1 1000 m | Jeremy West (GBR) | Ferenc Csipes (HUN) | Harry Nolte (GDR) | |||
K-1 10000 m | Ferenc Csipes (HUN) | Bernard Brégeon (FRA) | Stanislav Boreyko (URS) | |||
K-2 500 m | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Reiner Scholl Thomas Pfrang | Ungarn András Rajna Attila Androvicz | Sovjetunionen Sovjetunionen Viktor Pusev Sergey Superata | |||
K-2 1000 m | Romania Daniel Stoian Angelin Velea | Øst-Tyskland Øst-Tyskland André Wohllebe Frank Fischer | Australia Australia Kerry Grant Steve Wood | |||
K-2 10000 m | Ungarn Gábor Kulcsár László Gindl | Sovjetunionen Sovjetunionen Sergey Korneyevez Viktor Detkovskiy | Romania Daniel Stoian Angelin Velea | |||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Andreas Stähle Frank Fischer André Wohllebe Jens Fiedler | Sovjetunionen Sovjetunionen Aleksandr Matushenko Sergey Kirsanov Nikolay Zhersen Viktor Denisov | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Gilbert Schneider Detlef Schmidt Volker Kreutzer Thomas Reineck | |||
K-4 1000 m | Ungarn Ferenc Cspies Zsolt Gyulay László Fidel Zoltán Kovács | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Guido Behling Hans-Jörg Bliesener Jens Fiedler Thomas Vaske | Polen Polen Robert Chwialkoski Kazimierz Krzyżański Grzegorz Krawców Wojciech Kurpiewski | |||
K-4 10000 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Nikolay Oselez Grigory Medvedev Sergey Kislev Aleksandr Akunichikov | Romania Ionel Constantin Nicolae Feodoset Ionel Letcae Alexandru Dulau | Ungarn Tibor Böjti Tibor Helyi László Nieberl Kálmán Petrovics |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Vania Gesheva (BUL) | Kathrin Giese (GDR) | Yvonne Knudsen (DEN) | |||
K-2 500 m | Ungarn Katalin Povázsán Erika Mészáros | Sovjetunionen Sovjetunionen Nelli Korbukova Tatyana Zhistova | Bulgaria Vania Gesheva Diana Paliski | |||
K-4 500 m | Ungarn Erika Géczi Erika Mészáros Rita Kőbán Éva Rakusz | Sovjetunionen Sovjetunionen Nelli Korbukova Anzhela Nadtochayeva Tatyana Zhistova Olga Slapina | Romania Tecia Borcaena Luminata Munteanu Marina Ciiucur Anna Larie |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.