VM i padling 1994
VM i padling 1994 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Mexico by | ||
Vertsland | Mexico | ||
Arena(er) | Mexico by | ||
Dato | 1994 |
VM i padling 1994 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Mexico by i Mexico i 1994.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Nikolai Buhalov (BUL) | 41.869 | Ervin Hoffman (HUN) | 42.241 | Michał Śliwiński (UKR) | 42.281 |
C-1 500 m | Nikolai Buhalov (BUL) | 1:55.264 | Imre Pulai (HUN) | 1:56.752 | Michał Śliwiński (UKR) | 1:57.056 |
C-1 1000 m | Ivan Klementiev (POL) | 4:08.144 | Nikolai Buhalov (BUL) | 4:08.208 | Victor Partnoi (ROU) | 4:10.424 |
C-2 200 m | Belarus Aleksandr Masseykov Dmitriy Dovgailyonok | 39.792 | Ungarn Ungarn György Kolonics Csaba Horváth | 40.000 | Frankrike Frankrike Oliver Bolivn Sylvain Hoyer | 40.400 |
C-2 500 m | Romania Romania Gheorghe Andriev Grigore Obreja | 1:47.780 | Ungarn Ungarn György Kolonics Csaba Horváth | 1:48.452 | Bulgaria Blagovest Stoyanov Martin Marinov | 1:49.812 |
C-2 1000 m | Tyskland Andreas Dittmer Gunar Kirchbach | 3:50.100 | Ungarn Ungarn Ferenc Novák Gáspár Boldiszár | 3:51.988 | Polen Polen Dariusz Koszykowski Tomasz Goliasz | 3:52.484 |
C-4 200 m | Russland Russland Pavel Konovalov Andrey Kabanov Sergey Chemerov Aleksandr Kostoglod | 35.412 | Ungarn Ungarn György Kolonics Csaba Horváth Attilia Szabó Ervin Hoffman | 35.524 | Tsjekkia Tsjekkia Petr Procházka Tomáš Křivánek Roman Dittrich Waldemar Fibgir | 36.020 |
C-4 500 m | Ungarn Ungarn Ervin Hoffman Attilia Szabó Gáspár Boldiszár Ferenc Novák | 1:30.464 | Romania Romania Marcel Glavin Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu | 1:30.480 | Slovakia Slovakia Slavomír Kňazovický Peter Páleš Csaba Orosz Juraj Filip | 1:32.592 |
C-4 1000 m | Ungarn Ungarn Imre Pulai György Kolonics Tibor Takács Csaba Horváth | 3:26.708 | Romania Romania Marcel Glavin Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu | 3:29.872 | Mexico Mexico Juan Martinez Antonio Romero Ramón Ferrer Benjamín Castaneda | 3:34.648 |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Sergey Kaleshink (BLR) | 36.737 | Vince Fehérvári (HUN) | 37.445 | Miguel Garcia (ESP) | 37.541 |
K-1 500 m | Zsombor Borhi (HUN) | 1:42.236 | Daniel Collins (AUS) | 1:42.416 | Knut Holmann (NOR) | 1:42.876 |
K-1 1000 m | Clint Robinson (AUS) | 3:38.714 | Zsolt Borhi (HUN) | 3:38.962 | Knut Holmann (NOR) | 3:40.842 |
K-2 200 m | Polen Polen Maciej Freimut Adam Wysocki | 36.156 | Romania Romania Romică Şerban Daniel Stojan | 36.180 | Tyskland Kay Bluhm Torsten Guitsche | 36.324 |
K-2 500 m | Tyskland Kay Bluhm Torsten Guitsche | 1:33.108 | Ungarn Ungarn András Rajna Attila Androvicz | 1:33.588 | Australia Australia Martin Hunter Clint Robinson | 1:33.876 |
K-2 1000 m | Danmark Danmark Jesper Staal Thor Nielsen | 3:21.268 | Italia Italia Antonio Rossi Daniele Scarpa | 3:22.772 | Ungarn Ungarn István Beé István Szijarto | 3:25.908 |
K-4 200 m | Russland Russland Anatoliy Tishchenko Oleg Gorobiy Sergey Verlin Viktor Denisov | 32.180 | Romania Romania Floran Scoica Sorin Petcu Martin Popescu Geza Magyar | 32.308 | Ukraina Ukraina Michał Śliwiński Andrej Petrov Yuriy Kichayev Andrey Borzukov | 32.452 |
K-4 500 m | Russland Russland Viktor Denisov Anatoliy Tishchenko Sergey Verlin Oleg Gorobiy | 1:21.488 | Romania Romania Floran Scoica Sorin Petcu Martin Popescu Geza Magyar | 1:21.900 | Ungarn Ungarn Gábor Horváth Ferenc Csipes Zoltán Antal Róbert Hegedűs | 1:22.264 |
K-4 1000 m | Russland Russland Viktor Denisov Anatoliy Tishchenko Aleksandr Ivannik Oleg Gorobiy | 3:01.408 | Polen Polen Piotr Markiewicz Grzegorz Kotowicz Adam Wysocki Marek Witkowski | 3:02.368 | Tyskland Thomas Reineck Oliver Kegel André Wohllebe Mario von Appen | 3:02.680 |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Rita Kőbán (HUN) | 42.904 | Anna Olsson (SWE) | 42.984 | Caroline Brunet (CAN) | 43.244 |
K-1 500 m | Birgit Schmidt (GER) | 1:53.552 | Rita Kőbán (HUN) | 1:54.196 | Josefa Idem (ITA) | 1:54.640 |
K-2 200 m | Ungarn Ungarn Éva Dónusz Eva Laky | 40.252 | Tyskland Birgit Schmidt Daniela Gleue | 40.492 | Polen Polen Barbara Hacjel Elżbieta Urbańczyk | 40.828 |
K-2 500 m | Polen Polen Elżbieta Urbańczyk Barbara Hacjel | 1:49.684 | Ungarn Ungarn Kinga Czigány Szilvia Mednyánszky | 1:50.804 | Tyskland Birgit Schmidt Daniela Gleue | 1:51.396 |
K-4 200 m | Ungarn Ungarn Éva Dónusz Szilvia Mednyánszky Eva Laky Rita Kőbán | 37.120 | Tyskland Birgit Schmidt Anett Schuck Ramona Portwich Daniela Gleue | 37.168 | Canada Canada Caroline Brunet Klari MacAskill Alison Herst Corrina Kennedy | 37.328 |
K-4 500 m | Tyskland Birgit Schmidt Ramona Portwich Anett Schuck Daniela Gleue | 1:35.588 | Ungarn Ungarn Kinga Czigány Éva Dónusz Rita Kőbán Szilvia Mednyánszky | 1:35.952 | Sverige Sverige Anna Olsson Susanne Rosenqvist Maria Haglund Ignela Ericsson | 1:37.648 |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.